Domy kanadyjskie - jak sprawdzają się na dłuższą metę?
Głównym kryterium, które zniechęcają potencjalnych klientów do zainwestowania w domy kanadyjskie jest ich trwałość. Jednak czy jest to słuszna obawa? Nie jest to wcale takie pewne, jako, że domy drewniane mogą być równie dobre co tradycyjne konstrukcje betonowe. Z tego powodu zapraszamy do zapoznania się z autentycznym przykładem budynku użytkowanego przez dłuższy okres czasu.
2017-12-18, 10:40

Większość ludzi rozpoczynających swoją przygodę z domami kanadyjskimi to nowicjusze, nie ma co się z tym ukrywać. Pamiętajmy jednak, że żyjemy w dobie Internetu, zatem nie jest najmniejszym problemem znaleźć potrzebne nam informacje. Są one podawane nie tylko w formie rozbudowanych artykułów, ale też wymiany doświadczeń na licznych forach i grupach dyskusyjnych. Nie należy zapominać jednak, że sytuacja nie wyglądała tak kolorowo. Lata dziewięćdziesiąte stały pod znakiem ubogiej oferty pod kątem materiałów i technologii. Przy tym były to inwestycje nie tylko długie, ale i wykonywane w amatorski wręcz sposób.


Jakie zalety mają domy kanadyjskie?


Przede wszystkim jest to rozwiązanie idealne dla każdego, kto chce swoje cztery kąty wybudować szybko. W tamtych czasach możliwe było wzniesienie domu kanadyjskiego w ciągu nawet 5 miesięcy, jednak w dalszym ciągu był to budynek niewykończony. Ponadto ta technologia pozwala na zredukowanie zniszczeń, jakie działka odnosi w trakcie całego przedsięwzięcia. Docenią to zwłaszcza osoby, które mają już zagospodarowaną przynajmniej część swojej działki. Warto zwrócić uwagę, że wtedy na rynku istniały już firmy specjalizujące się w tej technologii.

Jak wygląda kwestia temperatury?


Grono osób wątpiących w zdolność domów kanadyjskich do utrzymania ciepłą jest znaczne. Jest to szczególnie niezrozumiałe, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że konstrukcje tego typu wywodzą się z krajów o chłodniejszym klimacie. Wśród nich możemy wymienić zwłaszcza Norwegię, Finlandię oraz Szwecję. Przy tym nie ma co przekombinowywać z unowocześnianiem - równie dobrze (częstokroć nawet i lepiej) sprawdzą się rozwiązania tradycyjne, wykorzystujące proste bryły. Idea stojąca za tymi domami to jednak temat na znacznie dłuższy tekst - dlatego możecie być pewni, że w przyszłości pojawi się u nas więcej informacji.

KONTAKT / AUTOR
Ibudhaus Kontakt
Osoba kontaktowa
IBUDHAUS
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.